Kartais pasitaiko užsakovų, kurie mano, kad fotografo darbas yra tiesiog paspausti fotoaparato mygtuką. Tačiau tai nėra tiesa. Kiekvienam užsakovui verta žinoti, kad fotografui mokama ne tik už nuotraukas, tačiau ir už laiką, naudojamą įrangą, fotografo patirtį ir t.t. Taigi, išsiaiškinkime, kas lemia nemažą profesionalaus fotografo teikiamų paslaugų kainą.

Klaidinga manyti, kad fotografas dirba tik kelias valandas – tol, kol trunka fotosesija. Fotografas taip pat turi bendrauti su užsakovais, pasirinkti ir aptarti su jais fotosesijos vietą, suderinti laiką, kartais net pats atvykti į fotosesijos vietą. Be to, kai nuotraukos jau padarytos, nemažai laiko užima ir tinkamų nuotraukų atrinkimas, analizė, redagavimas bei retušavimas ir pan. Daug laiko užima ir nuotraukų kopijavimas, konvertavimas ir jų parengimas atiduoti užsakovui. Taip pat nuotraukas reikia įrašyti į tam tikrą laikmeną, jas atspausdinti, parengti fotoalbumą. O pastaruoju metu nemažai vestuvių fotografų dar siūlo ir vestuvių fotofilmo sukūrimo paslaugą. Taigi, fotografo paslaugos apima daugybę darbų, kurie reikalauja didesnių investicijų.

unspecified2QP6GVL4Be to, profesionalaus fotografo paslaugos atitinka kokybės reikalavimus. Toks fotografas naudojasi kokybiška fototechnika, moderniausiais ir kokybiškiausiais objektyvais, specialiais kompiuteriais ir t.t. Maža to, verta žinoti, kad kai kurios „Photoshop“ kompiuterinės programos taip pat nemažai kainuoja. Dar fotografo investicijų reikalauja ir studijos nuoma ar jos įsigijimas ir remontas. Neverta pamiršti, kad dažnas fotografas išleidžia nemažai lėšų ir reklamai, internetinės svetainės kūrimui, o pastaroji, beje, turi būti ne paprasta – joje juk reikės sutalpinti didelę kokybiškų fotografijų galeriją. Be abejo, tam tikrų investicijų reikalauja ir kvalifikacijos kėlimas – įvairūs kursai, seminarai ir t.t.

Fotografas yra ne tik fotografas – jis atlieka ir generalinio įmonės direktoriaus, patyrusio vairuotojo, organizatoriaus ir net psichologo vaidmenį. Fotografas yra būtent tas žmogus, kuris būna su klientu svarbiausiomis atitinkamos šventės ar įvykio akimirkomis ir neretai turi padrąsinti, patarti, nuraminti, pamokyti, kaip elgtis prieš objektyvą.

Profesionalūs fotografai siekia kokybiškiausių rezultatų ir sugeba surasti geriausius sprendimus. Nepamirškite, kad jie atiduoda daug laisvo laiko tam, kad pasiektų tobulą rezultatą, jie stengiasi pristatyti Jums nuotraukas kuo greičiau.

Atsiminkite, kad profesionalus fotografas visada domisi šiuolaikine fotografija ir stengiasi naudoti naujausias technikas ir technologijas.

Vienas svarbiausių aspektų, lemiančių nemąžą vestuvių fotografas kaina , yra jo patirtis. Tokie profesionalai suteikia daug vertingų patarimų, kaip gražiai atrodyti nuotraukoje. Be to, patyrę specialistai moka dirbti bet kokiomis sąlygomis ir vieta jiems nėra svarbu – jie pagavę tinkamą apšvietimą ir rakursą gali sukurti tikrą šedevrą.

Be to, neretai fotografas dirba ne vienas, o turi savo vizažistų, technikų ir dizainerių komandą, todėl jiems už atliktą darbą taip pat reikia atlyginti.

Taigi, fotografas – tai žmogus, kuris įdeda labai daug pastangų tam, kad sukurtų įdomių kadrų – tai ir lemia didelę paslaugų kainą.